Dyrektor i zastępczynie powołani na kadencję 2024-2028

12.09.2024

W dniu 17 lipca 2024 roku Rektor-elekt Uniwersytetu w Białymstoku, prof. dr hab. Mariusz Popławski, powołał na czteroletnią kadencję 2024-2029 dr hab. Ewę Gruszewską, prof. UwB, na stanowisko Dyrektor Szkoły Doktorskiej UwB. Prof. Gruszewska, specjalistka w dziedzinie nauk ekonomicznych, będzie odpowiedzialna za kierowanie działalnością szkoły oraz wspieranie doktorantów w ich naukowym rozwoju. Nowa dyrektor ma także za zadanie wzmacnianie jakości kształcenia i badań na poziomie doktorskim oraz wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w programach naukowych.

W środę, 11 września, Rektor Uniwersytetu w Białymstoku, prof. dr hab. Mariusz Popławski, wręczył powołania zastępczyniom Dyrektor Szkoły Doktorskiej UwB. Uroczystość odbyła się w Rektoracie przy ul. Świerkowej. Gratulując nowym władzom, prof. Popławski podkreślił, że liczy na ich aktywność i zaangażowanie w rozwój uczelni, a w szczególności w realizację zadań związanych ze Szkołą Doktorską.

Zastępczyniami Dyrektor Szkoły Doktorskiej UwB zostały:

• dr hab. Anna Doliwa-Klepacka, prof. UwB,
  • dr hab. Danuta Drzymulska, prof. UwB,
  • dr hab. Anna Sakowicz.

Nowe władze Szkoły Doktorskiej mają kluczową rolę w dalszym kształtowaniu jakości kształcenia oraz wsparciu doktorantów w ich drodze naukowej. Ich doświadczenie i wiedza z pewnością przyczynią się do wzmacniania prestiżu i efektywności kształcenia doktorantów na Uniwersytecie w Białymstoku.

Szkoła Doktorska UwB odgrywa ważną rolę w kształceniu przyszłych liderów nauki i wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań. Oczekuje się, że nowo powołane zastępczynie Dyrektor będą współpracować z doktorantami, wspierając ich rozwój naukowy oraz działania badawcze, które przyczyniają się do rozwoju uczelni.

loga_fundusze_ue__flaga_polski.jpg

©2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.